divendres, 18 de febrer de 2011

Concert a les muntanyes / Koncert na horách
Nit de concerts a Švýcárna, un xalet turístic construït al 1887 enmig de les muntanyes de Jeseníky, al nord de la regió de Moràvia, a la República Txeca. Amb la música i entre cervesa, Slivovice, i un licor de nabius d'el·laboració exclusiva, l'ambient es transforma, la gent canta, balla i la festa no para fins ben tard... primer vam tenir l'actuació de Kelt Grass Band, una banda txeca de folk celta.

                   

...després vam seguir amb Wajdovci, representant el folklore txec.I perquè us en feu una idea, aquí teniu el meravellós licor de nabius i un genial solo de dulcimer.

                   

Si en voleu veure més, us deixo amb la galeria completa! Salut, na zdraví!KONCERT NA HORÁCHJeště než skončil rok 2010, konal se uprostřed zasněžených Jeseníků takový malý předsilvestr. Na chatě Švýcárně se sešli lidé z okolí i daleka, aby si poslechli folklorní muziku, zajuchali si, zatančili a zazpívali. Rozlévala se slivovička, pivečko a samozřejmě nechyběla tekutá specialita, takzvaná Borůvková. K tanci a zpěvu nás střídavě doprovázela dvě folklorní uskupení: Wajdovci publikum rozhýbali svižnými rytmy za doprovodu cimbálu a Kelt Grass Band, který hrál písničky inspirované keltskou hudbou.

                   

                   

Jaké to na Švýcárně bylo? Prohlédněte si fotogalerii. Na zdraví!0 comentaris:

Publica un comentari a l'entrada